Kurban Bayramı Özel Marmaris(Karya) Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KURBAN BAYRAMI ÖZEL

KARYA (MARMARİS) TURU

 

5 GECE 6 GÜN (3 Gece Otel Konaklama)

 

4 Tekne Turu Dâhil

(Dalyan Tekne Turu – Hisarönü Körfezi Tekne Turu - Gökova Tekne Turu – Azmak Çayı Turu)

Tur Programı

1. Gün: Hareket / Gece Yolculuğu

22.00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü

23.00 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü

00.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü 

00.15 Kartal Köprüsü Altı (E 5 Ankara İstikameti) 

00.30 Çayırova Mc Donald ‘s Önü

03.45 Bursa Almira Otel Önü

07.30 İzmir Bornova Sapağı – Ege Üniversitesi Girişi Önünden


2. Gün: Selçuk – Köyceğiz Gölü – Dalyan Tekne Turu – İztuzu Plajı – Marmaris

Bursa – Balıkesir - İzmir güzergâhını takip ederek, gece yolculuğumuz ile Selçuk’a hareket ediyoruz. Susurluk’ta vereceğimiz ilk molanın ardından sabahın erken saatlerinde Selçuk'a ulaşıyoruz. Verilen serbest kahvaltı molasını takiben, Aydın, Çine üzerinden Dalyan'a ulaşıyor ve Nehir kenarında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen kanal teknemize biniyoruz. Antik dönemde Calbis nehri olarak geçen ve Köyceğiz gölünü Akdeniz'e bağlayan bu tatlı su kanalında yapacağımız keyifli Dalyan Tekne Turunda 2200 yıllık Kral Mezarlarını panoramik görüyoruz. ( 1. Tekne Turu ) Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ve alacağımız fotoğraflar ardından tekrar muhteşem güzellikteki sazlıkların arasından yol alarak bu sefer Dünya'nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yumurta bırakmaya geldikleri İztuzu Plajına ulaşıyoruz. İztuzu Plajında vereceğimiz yüzme molası sonrasın da, tekrar teknemize binerek otobüsümüze ulaşıyor ve Marmaris'te bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Sabah Kahvaltısı: Selçuk’ta tesisler de ekstra olarak alınacaktır. 

Öğle Yemeği: Dalyan’da rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: İstanbul – Bursa -  İzmir – Köyceğiz – Dalyan – Marmaris  / 880 km


3. Gün: Hisarönü – Hisarönü Körfezi Tekne Turu – Bencik Koyu – Dişlice Adası – Kamelya Adası – Bozburun Yarımadası - Kızkumu

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Hisarönü Körfezi Tekne Turumuza çıkıyoruz. (2. Tekne Turu) Datça Yarımadasının en ince noktası olan Bencik Koyu, ilginç kaya şekillerinden ismini alan Dişlice Adası ve 150 yıllık manastırı ile meşhur olan Kamelya Adasında doğal güzellikler eşliğinde yüzme molaları veriyoruz. Bozburun Yarımadası’nın dalgalarla oluşmuş ilginç kaya şekilleri, denizin muhteşem lacivertliği ve koylardaki ağaçların suya yansımış yeşili ile dipteki kumun sarı rengi sizi büyüleyecek. Sonrasında Kızkumu’na gidiyoruz. Denizin ortasında yürüyen insanlar dikkatinizi çekecek. Şaşıracaksınız. Kumul hareketleri sonucunda karadan başlayıp koyu ikiye bölen bir sığlık oluşmuş. Yaklaşık 600 metrelik şeride Kızkumu deniyor. Rehberimizden Kızkumu’nun efsanesini dinledikten sonra, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gecesinde arzu eden misafirlerimizle Marmaris gecelerini yaşamak için rehberimiz ile lobide buluşuyoruz.( Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Hisarönü Tekne Turunda Menü ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: Otel  -  Hisarönü - Otel / 42 km


4. Gün: Eski Datça – Can Yücel Evi – Yeni Datça – Taşlık Plajı Yüzme Molası

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında,  Marmaris`in en ucunda bulunan Ege Denizi ile Akdeniz`in sınır noktası Can Yücel`in ismi ile özdeşleşmiş Eski Datça`ya varıyoruz. Eski Datça`da taş binalar arasından yürüyerek Can Yücel'in Evini dışarıdan panoramik görüyor ve Yeni Datça`ya geçiyoruz. Burada, Taşlık Plajı'nda vereceğimiz yüzme molamızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Marmaris gecelerini yaşamak için rehberimiz ile lobide buluşuyoruz.(Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Datça’da rehberimizin önereceği restoran da ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: Marmaris- Datça – Marmaris  / 150 km


5. Gün: Akyaka – Gökova Tekne Turu – Yeşil Deniz – Zeytinli Koy – İnce Kum – Lacivert Koy – Sedir Adası – Kleopatra Plajı – Azmak Çayı – Azmak Çayı Tekne Turu – Âşıklar Yolu – Şirince

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Akyaka beldesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikâyeler yazılıp savaşların yapıldığı, Torik ve Palamut gibi büyük balıkların yumurtlama sahası olan Gökova Tekne Turumuza başlıyoruz. (3. Tekne Turu) Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy, Sedir Adası ve elbette Kleopatra adına Marcus Antonius tarafından yaptırılan Kleopatra Plajına gidiyoruz. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Daha sonrasında gün içerisinde yapacağımız ikinci tekne turuna başlıyoruz. Bu sefer yöre insanın Gayık diye tabir ettikleri kanal teknelerine binerek Azmak Çayı tekne turuna başlıyoruz. (4. Tekne Turu ) Sit alanı olarak tescillenmiş, birbirinden farklı göçmen kuşlara, su samurlarına ev sahipliği yapan, buz gibi sularında balıkların üreme olanağı bulduğu bu muhteşem çay da, pancar motorunun ritmik sesi eşliğinde Azmak Çayı’ndan akıntının yönünde denize doğru ilerliyoruz. Suyun altındaki ki flora ve faunasını izlerken “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Keyifli tekne turu sonrası otobüsümüze binerek Âşıklar Yoluna gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek Aydın üzerinden akşamüstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları, meyve Şarapları ile ünlü Şirince'ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra İzmir, Bursa, İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Gökova Tekne Turunda Menü ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Şirince’de veya yol üstü tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: Marmaris  – Gökova – Şirince – İstanbul  / 740 km

 


6. Gün: İstanbul

Sabah erken saatlerde 05.00 – 06.00 saatlerinde İstanbul’a varış. Siz değerli konuklarımızı, bir sonraki tatilinburada.com gezilerinde buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                                        

*  Lüks Otobüsler ile Ulaşım                                                           

*  Profesyonel Kokartlı Rehber ile Çevre Gezileri                                                                     

*  Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı                                       

*  Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği

*  Dalyan Tekne Turu

*  Hisarönü Körfezi Tekne Turu

*  Gökova Tekne Turu

*  Azmak Çayı Tekne Turu

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri                                       

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Müze ve Ören Yeri Girişleri         

*  Tüm Özel Harcamalar    

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kurban Bayramı Özel Marmaris(Karya) Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri