Motto İtalya Turu - Türk Hava Yolları ile 7 gece 8 Gün

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı (IST)
Pisa
Pisa International Airport (PSA)
Türk Hava Yolları
Pisa
Pisa International Airport (PSA)
İstanbul
İstanbul Havalimanı (IST)

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – PİSA – PORTOFİNO – MİLANO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1399 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.35’de Pisa 'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:25‘de varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Portofino‘ya hareket ediyoruz. İlk olarak varacağımız Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofino‘ya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Turumuzun ardından Milano‘ya doğru hareket ediyoruz. Milano‘ya varışımız ardından şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.


2. Gün: MİLANO – SİRMİONE – (Verona Turu) – VENEDİK

Sabah kahvaltısı ardından Sirmione‘ye hareket ediyoruz. Tarihi 13. YY’a dayanan Scaligero Kalesi ile bizi karşılayan Garda Gölü’nün incisi Sirmione, begonvillerle kaplı binaları ve evleri etrafını saran limon ağaçlarının kokusu ve Orta Çağ sokaklarıyla turistlerin ilgi odağı olmuş kasaba Sirmione’deki panoramik turumuzun ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Yol üzeri arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Verona Turu (45 Euro). UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya‘nın en büyük ikinci anfi tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Venedik otelimize transfer.


3. Gün: VENEDİK – (Venedik Şaheserleri ve Ferrara Turu) – BOLOGNA – AREZZO

Sabah kahvaltısı ardından San Marino‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Venedik Şaheserleri ve Ferrara Turu‘na (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda İstanbul’dan getirilmiş granit sütunları da görebileceğimiz, uzun yıllar dünya deniz ticaretinde söz sahibi olmuş denizcilerin buluşma noktası San Marco Meydanı, idama mahkum olanların veda edecekleri güzel şehir Venedik’e son kez baktıkları Son Bakış Köprüsü, Büyük Kanal üzerinde inşa edilmiş en büyük köprü olan dükkanlarıyla ünlü Rialto Köprüsü, Altın Kilise diye anılan San Marco Bazilikası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Venedik gezimiz sonrasında turumuzun ikinci durağı olan Ferrara‘ya hareket ediyoruz. Ferrara turumuzda Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18.YY'dan kalma Ferrara Kalesi görülecek yer arasındadır. Tur sonrasında Bologna‘ya doğru hareket ediyoruz. Dante, Erasmus ve Kopernik gibi isimlerin yetiştiren ve İtalyanların, şehir mimarisinde çok fazla tuğla kullanılmış olması sebebi ile kızıl şehir olarak adlandırdığı bir orta çağ şehri olan, tarihi dokusu ve yemekleri ile ünlü Bologna’da panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Bologna şehir turu sonrasında Arezzo ‘ya haraket ediyoruz. Otelimize transfer.


4. Gün: AREZZO – (Orvieto Turu) – NAPOLİ

Sabah kahvaltısı otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Toskana Bölgesi‘deki en güzel tarihi şehirlerden biri olan, hem modern İtalya‘yı hem de 1000 yılı aşmış tarihine en güzel mimari örnekleri ile tanık olacağımız, Oscar Ödüllü “La Vita e Bella” (Hayat Güzeldir) filminin çekildiği Orta Çağ kasabası Arezzo‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında Napoli‘ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Orvieto Turu‘na (35 Euro) katılabilirler. Turumuzda, katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği kısa bir fotoğraf molasının ardından Napoli yolculuğumuza devam ediyoruz. Napoli‘ye varışımız ile birlikte şehir turu. Napoli şehir turunda Garibaldi Meydanı, Via Toledo, şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico, eski liman, Kristof Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.


5. Gün: NAPOLİ – (Pompei Turu) – SORRENTO – (Amalfi Kıyıları Turu) – ROMA

Sabah kahvaltısı sonrası Sorrento‘ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Pompei Turu‘na (50 Euro) katılabilirler. M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı 'nın eteklerinde uzanmakta olan Pompei, arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Pompei turu sonrasında Sorrento‘ya varış. Limonları ile ünlü Sorrento’da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından, limon ağaçlarının her yeri kapladığı, çiçek saksılarının balkonları süslediği, pastel renklerde evleri ve labirent gibi uzayan sokakları ile kartpostalları süsleyecek kadar romantik olan bu güzel yerde fotoğraf çekmek için serbest zaman. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Amalfi Kıyıları Turu‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Amalfi gezimiz esnasında Amalfi‘nin rengarenk evleri ile çevrelenmiş sokaklarını keşfedecek, yöresel lezzetleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğimiz dükkanları gezeceğiz. Ayrıca Amalfi Katedrali de bu gezimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Amalfi‘den sonra rotamız muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede yer alan Ravello olacaktır. Tur bitimi Roma oteline transfer.


6. Gün: ROMA – (Roma İkonları & Vatikan Turu)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma İkonları & Vatikan Turu (55 Euro) düzenliyoruz. Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Roma şehir merkezinde serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer.


7. Gün: ROMA – (Siena Turu) – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ardından Floransa‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Siena Turu‘na (35 Euro) katılabilirler. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Siena‘da Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi sonrası turumuzu tamamlıyor ve Floransa‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Floransa‘ya varış ve şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkanlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer.


8. Gün: FLORANSA – PİSA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması işlemleri ardından Pisa‘ya hareket ediyor ve Pisa turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimi havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1400 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:25‘da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 17.00’de İstanbul Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Pisa HL / Pisa HL – İstanbul HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Portofino, Milano, Sirmione, Bologna, Arezzo, Napoli, Sorrento, Floransa, Pisa panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri.
 • Otel vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€ - 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vizesi ücreti ve servis bedeli (140 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Portofino'ya tekne ile gidiş dönüş ulaşım (10 Euro)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Motto İtalya Turu - Türk Hava Yolları ile 7 gece 8 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Tatil Danışmanı Online
  Bize Whatsapp'dan Yazın