LIZBON - PORTO TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- PORTO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali'nde depar saatinden 3 saat önce bagaj, bilet ve biniş işlemleri için hazır bulunulması önemle ricadır. Ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK1449 ile saat 08:05'de Porto'ya uçuş. Yerel saate göre 09:55'de varışımıza istinaden alanda bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Porto panoramik şehir turumuzda; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore Dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize hareket ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün: PORTO (GUIMARAES & BRAGA & BOM JESUS DO MONTE)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Guimaraes & Braga & Bom Jesus Do Monte Turuna katılma imkanı. Tur sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün: PORTO - FATIMA - LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Lizbon’a hareket. Yaklaşık 3 saatlik otobüs yolculuğumuz sonrasında yol üzerinde Katolikler’in en önemli Haç merkezlerinden biri olan Fatima Şehri'ni görme fırsatımız oluyor. Öğle saatlerinde Lizbon’a varış ve devamında panoramik Lizbon Şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı,  Rossio & Praca Do Commercio Meydanları,  Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Sonra otele varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

4. Gün: LİZBON (SINTRA & CASCAIS & ESTORIL & CABO DE ROCA - FADO GECESİ)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler ile ekstra olarak düzenlenecek Sintra & Cascais & Estoril & Capo De Roca Turuna katılma imkanı. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Akşam dileyenler ile ekstra olarak düzenlecek Portekiz folklorik müziklerini dinleyip yerel yemeklerinden tadabilme imkanı bulacağımız Fado Gecesi'ne katılma imkanı. Tur sonrası otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.

5. Gün: LİZBON - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların erken boşaltılması ve rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve özel otobüsümüz ile dönüş yolculuğumuz için Lizbon Havalimanı'na hareket. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1760 seferi ile saat 16:35'de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 00:10'da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. İstanbul’a Hoş geldiniz!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanı - Porto gidiş, Lisbon - İstanbul Havalimanı dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Porto'da 2 gece ve Lizbon'da 2 gece belirtilen otel kategorilerinde olmak üzere, toplamda 4 gece oda-kahvaltı (continental) dahil konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı ve Porto-Lizbon arası araç ile transferler
 • Panoramik Porto ve Lizbon şehir turları
 • Tatilsa Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedel
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Ekstra turlar
 • Otel vergileri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 15, 16, 17, 18, 19 Kasım

  Fiyatlar

  Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  15.11.20233* OtellerSorunuz14.668,00 TL18.748,00 TL---Taksitler »
  16.11.20233* OtellerSorunuz14.668,00 TL18.748,00 TL---Taksitler »
  17.11.20233* OtellerSorunuz14.668,00 TL18.748,00 TL---Taksitler »
  18.11.20233* OtellerSorunuz14.668,00 TL18.748,00 TL---Taksitler »
  19.11.20233* OtellerSorunuz14.668,00 TL18.748,00 TL---Taksitler »

  Yorumlar


  LIZBON - PORTO TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Tatilsa'ya bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Tatilsa'nın sorumluluğunda değildir.
  • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
  • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
  • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Tatilsa Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Tatilsa hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  Vize Bilgileri

  • Tatilsa vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Tatilsa'nın sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.

  Tatil Danışmanı Online
  Bize Whatsapp'dan Yazın