İtalya ve Balkanlar Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Cuma - Cumartesi 1.Gün: Istanbul – Sofya – Belgrad

22.00  da Istanbul Bakırköy Ömür’den  hareket ederek  Kapıkule  gümrüğüne varış. Pasaport ve çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra  Bulgaristan’ın başkenti Sofya civarında sabah kahvaltısı molasını veriyoruz. Öğle saatleri civarında Serbia’nın başkenti Belgrad’a varışımızın ardından şehir turumuzda Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, , Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer konaklama ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Pazar 2.Gün Belgrad – Venedik

Sabah acık büfe kahvaltısından sonra İtalya’nın Venedik şehrine hareket ediyoruz . Yaklaşık 10 saatlik bir yolculukla Venedik’in yazlığı Lido di Jesolo daki otelimize akşamüzeri varış ve otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde


3. Gün: Pazartesi 3.Gün Venedik

Sabah kahvaltı sonrası kanallar şehri Venedik’e hareket ediyoruz, varışı takiben  yapılacak olan panoramik Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme köprüsü, çan kulesi  ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. İsteyenler için extra olarak Venedik’in olmazsa olmazı Gondol gezisi yapılacak.. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman ve saat 18.00’de otele hareket. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Salı 4. Gün Floransa - Pisa – Lido di Jesolo

Kahvaltıdan sonra İsteyenler için extra olarak düzenlenecek olan  Toscana bölgesinin ve Rönesans’ın başkenti olan Floransa’ya  hareket ediyoruz; Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Ortaçağda İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa, Dünya’nın her kösesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik can kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanında Santa Maria Assunta kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alış-verişinden sonra Saat 17.00’da  otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Çarşamba 5. Gün Verona-Garda gölü-Sirmione

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, İsteyenler sahilde yürüyüş yapabilir  veya extra olarak düzenlenecek olan Kuzey İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan Verona şehrini ve hemen yanı başındaki İtalya’nın diğer bir yazlık bölgesi olan Garda gölü ve gölün içinde yarımada olan Sirmione kasabasını ziyaret edeceğiz. Turumuzun dahilinde ; tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Ardından İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Gezimizin ardından  otelimize dönüyoruz.


6. Gün: Perşembe 6. Gün Milano – Como Gölü

Sabah kahvaltımızın ardından isteyenler için extra olarak düzenlenecek olan Milano – Como Gölü turu düzenlenecek yaklaşık 3 saat 20 dakikalık  bir yolculuktan  varışımızdan sonra panoramik şehir turumuz başlıyor. Milano'da görülecek yerler arasında Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve meydanı, La Scala Operası ve 13.yy dan kalma Sforzesco kalesi ziyaret edildikten sonra Milano’dan yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como kasabasının  güzel manzaralarına sahip Como'da, Piazza Cavour, 14. Yüzyıl'dan kalma Duoma göreceklerimiz arasında. Ardından Como’dan ayrılıp  Venedik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Cuma 7. Gün Venedik – Belgrad

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti, eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Belgrad’a varışın ardından otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. İsteyenler için Belgrad gece turu müzikli ve yemekli


8. Gün: Cumartesi 8. Gün Belgrad – Sofya – Istanbul

Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya yola çıkış. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Panoramik turumuzun ardından İstanbul’a hareket, Edirne’de mola  ve Istanbula varış.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx otobüs ile gidiş ve dönüş
 • Tur boyunca Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 2 gece Belgrad’da şehir merkezinde 4* Otelde konaklama
 • 5 gece Lido di Jesolo’da kahvaltı dahil 4* Otelde konaklama
 • Belgrad ve Venedik şehir turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde ödenmesi gereken belediye vergileri 22.-euro ( 7 gece için)
 • Vaporetto (Şehir içi ulaşımı sağlayan tekne) 10.-euro
 • Schengen Vize ücreti ve servis bedeli  (125 Euro )   Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir..!

(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)

 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
 •  Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 20 Euro)
 • Tüm kişisel harcamalar,
 •  Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar.
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (21:00)
 • Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü (21:30)
 • Bakırköy Ömür Plaza Önü (22:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


İtalya ve Balkanlar Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Ekstra Turlar

 • Floransa ve Pisa turu  75.Euro 
 • Milano ve Como gölü turu  70.Euro 
 • Verona Sirmione  turu  50.Euro 
 • Belgrad Müzikli Sırp Gecesi 45 Euro

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ

  Rezervasyon esnasında satın alımlarda geçerli;

Floransa ve Pisa Turu  - Milano ve Como Gölü Turu - Verona Sirmione  Turu

240 EURO yerine 215 EURO


İptal Şartları


Vize Bilgileri